Pislickler Forum | Hoşgeldiniz ..

Pislickler Forum , Sitesine Hoşgeldiniz.Sitemizde Adminlik ve Yetkili Alımları Vardır.

Üye iseniz Lütfen Giriş Yapınız .
Üye Değilseniz Forumdan Daha İyi Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz .

Join the forum, it's quick and easy

Pislickler Forum | Hoşgeldiniz ..

Pislickler Forum , Sitesine Hoşgeldiniz.Sitemizde Adminlik ve Yetkili Alımları Vardır.

Üye iseniz Lütfen Giriş Yapınız .
Üye Değilseniz Forumdan Daha İyi Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skandal üstüne skandal

Skandal üstüne skandal Empty Skandal üstüne skandal

Mesaj tarafından Admin Perş. Ekim 29, 2009 11:51 am

Maçtan önce tribünden atılan bir cisimle kafası yarılan ve dikiş atıldıktan sonra sahaya çıkan yardımcı hakem Tarık Ongun neler düşünüyordu?

Bünyamin Gezer'in yaptığı açıklamalardan sonra telefonum hiç susmadı. Futbol camiası tam anlamıyla şaşkına dönmüştü. Türkiye'nin en çok konuşulan ismi Bünyamin Gezer ortaya çıkmış; maçta yaşadığı her şeyi anlatmış ve aldığı bütün kararları net bir şekilde savunmuştu. Ama karanlıkta kalan bir nokta daha vardı...
Maçtan önce tribünden atılan bir cisimle kafası yarılan ve dikiş atıldıktan sonra sahaya çıkan yardımcı hakem Tarık Ongun neler düşünüyordu. Ongun'a ulaşamadım. Ama ismi bende saklı, kamuoyunun ve hakem camiasının çok yakından tanıdığı bir isme ulaştım. Tarık Ongun ile konuşmuştu.

İşte Ongun'un ona anlattıkları...

Ben tek satırına dokunmadım...
“Yüzümüz maraton tribününe dönük ısınma hareketleri yapıyorduk. Tam sahaya geri dönerken, bağırış çağırış seslerini duyduk. Bu sırada kafama bir cisim isabet etti. Büyük ihtimalle madeni paraydı. O cismin çarpmasıyla birlikte ben bir yandan acı hissederken, diğer yandan da Bilica'nın tokatını gördüm. Elimi başıma götürdüğümde elim kana bulandı. Ne olduğunu anlamamıştım.

İçeriye, soyunma odasına girdik. Hakem odası ana baba günüydü. Temsilci, gözlemci, diğer görevliler... Odayı boşaltmaya çalıştık ama olmadı. Bunun üzerine beni yan odaya aldılar. Orada kafama dikiş atıldı. Bünyamin Gezer bana en az 6-7 defa, “Devam edebilir misin?” diye sordu. Her seferinde yanıtım, “Evet” oldu. Ama bu arada aklımdan neler geçiyordu neler:

- Oğlum Tarık, çıkıp bir hata yaparsan sonun olur...
- Bir hatalı karar versen, herkes “Kafasını gözünü yardılar, korktu” diye düşünür...
- Çıkmasam, bu sefer üstümüze gelirler...
Futbol Federasyonu'nun bu konuda ne yapılması gerektiğine dair yazılı bir talimatı yok. Dolayısıyla hem Bünyamin Gezer hem de biz iki arada bir derede kaldık. Bana sorduğu zaman, “Ben bu maçı yönetemem” desem ne yapacağını o da bilmiyor.

- Karşılaşmayı erteler mi?
- Dördüncü hakemi mi kullanır?
- Başka bir hakem mi getirir?

Talimatlar açık değil
Bununla ilgili olarak elimizde hiçbir talimat yok. Hiçbir şey açık değil. Üstelik bu maçta o kadar çok şey oldu ki... Herkes kendi rengine ve düşüncesine göre yorum yaptı. Sahanın diğer tarafından gelişen pozisyonda Alex'in attığı ilk gol ofsayttı. Televizyondan izlediğimde ben de ofsayt olduğunu gördüm. Eleştirenler, “Bünyamin Gezer ofsayt golü verdi” diyorlar.

Ama unutuyorlar. Aynı Bünyamin Gezer çok daha zor pozisyonda çizgi dışına çıkan topu gördü ve Fenerbahçe'nin golünü iptal etti.

Keita olayı komikti
Mesela Keita olayı... O pozisyon gerçekten çok komikti. Tribünden atılan cismi gördüm. Bir hamle yapsam, elimi yukarı kaldırsam tutabilirdim. Yapayım mı, yapmayayım mı diye düşündüm. Tereddüt ettim. Su bardağı geldi, Keita'ya değip değmediğini görmedim. Baktım Keita gözünü tutuyor. Büyük olasılıkla bardağın ucu, o keskin yanı Keita'nın yüzünü çizdi.

O sırada Bünyamin Gezer geldi. Cismin isabet edip etmediğini sordu, “Gördün mü?” dedi. “Görmedim, ama yüzünü tuttuğuna göre çarptı” dedim.

Penaltı pozisyonununda Gezer pozisyona çok yakındı. Ben penaltıyı işaret etmedim. O düdüğü çaldı.
Admin
Admin
Yönetmen!
Yönetmen!

https://pislickler.catsboard.com